Doprava zdarma po České republice.

Neuvěřitelný příběh Scout Bassett

sportovkyně Scout Bassett při skoku do dálky

My v Mowement věříme v jednoduchou myšlenku toho, že pohyb a sport může měnit lidské životy k lepšímu. Proto vám budeme přinášet inspirativní příběhy sportovců, kterým sport změnil celý život. Už jste slyšeli o úžasné sportovkyni Scout Bassett? Scout je úspěšná paralympijská atletka, která se věnuje běhu (100 m) a skoku dalekém.

Scout Bassett strávila sedm let ve státním sirotčinci v Nanjingu v Číně poté, co byla nalezena opuštěná na ulici po ztrátě pravé nohy v chemickém ohni jako dítě. S provizorně splácanou umělou protézou, kterou držely pohromadě jenom kožené pásky a maskovací izolepa, se Scout nikdy nedostala dál než za hranice sirotčince. Celé dny trávila umýváním podlah, mytím nádobí a staráním se o mladší děti, než jí v roce 1995 adoptoval americký pár z Michiganu.

sportovkyně Scout Bassett při skoku do dálky
marcussmithphoto.com/scoutbassett

Scout začala sportovat jako způsob, jak se začlenit mezi své vrstevníky. Zkoušela basketbal, softbal, golf a tenis, než se dostala k atletice a triatlonu. V jejích 14 letech byla představena Challenged Athletes Foundation (CAF), která ji dala grant na financování svého tréninku a zároveň jí umožnila chodit na sportovní kliniku a mentoring pro mladé sportovce po amputaci končetiny. Scout na sobě pracovala tvrdě a v roce 2016 se pokusila o její první kvalifikaci do amerického paralympijského týmu. Scout je velice inspirativní člověk a v posunu vpřed ji nic nezastaví, a proto mimo dráhu tráví čas jako atletický ambasador značky Nike a motivující řečník.

Facebook: https://www.facebook.com/ScoutBassettUSA/

Více o Scout Basset: http://www.espn.com/espnw/sports/article/25397290/scout-bassett-incredible-journey-orphanage-china-paralympic-stage

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení