Doprava zdarma po České republice.

Neuvěřitelný příběh Scout Bassett

sportovkyně Scout Bassett při skoku do dálky

My v Mowement věříme v jednoduchou myšlenku toho, že pohyb a sport může měnit lidské životy k lepšímu. Proto vám budeme přinášet inspirativní příběhy sportovců, kterým sport změnil celý život. Už jste slyšeli o úžasné sportovkyni Scout Bassett? Scout je úspěšná paralympijská atletka, která se věnuje běhu (100 m) a skoku dalekém.

Scout Bassett strávila sedm let ve státním sirotčinci v Nanjingu v Číně poté, co byla nalezena opuštěná na ulici po ztrátě pravé nohy v chemickém ohni jako dítě. S provizorně splácanou umělou protézou, kterou držely pohromadě jenom kožené pásky a maskovací izolepa, se Scout nikdy nedostala dál než za hranice sirotčince. Celé dny trávila umýváním podlah, mytím nádobí a staráním se o mladší děti, než jí v roce 1995 adoptoval americký pár z Michiganu.

sportovkyně Scout Bassett při skoku do dálky
marcussmithphoto.com/scoutbassett

Scout začala sportovat jako způsob, jak se začlenit mezi své vrstevníky. Zkoušela basketbal, softbal, golf a tenis, než se dostala k atletice a triatlonu. V jejích 14 letech byla představena Challenged Athletes Foundation (CAF), která ji dala grant na financování svého tréninku a zároveň jí umožnila chodit na sportovní kliniku a mentoring pro mladé sportovce po amputaci končetiny. Scout na sobě pracovala tvrdě a v roce 2016 se pokusila o její první kvalifikaci do amerického paralympijského týmu. Scout je velice inspirativní člověk a v posunu vpřed ji nic nezastaví, a proto mimo dráhu tráví čas jako atletický ambasador značky Nike a motivující řečník.

Facebook: https://www.facebook.com/ScoutBassettUSA/

Více o Scout Basset: http://www.espn.com/espnw/sports/article/25397290/scout-bassett-incredible-journey-orphanage-china-paralympic-stage